4.12.2020 – PIĄTEK

4.12.2020 – PIĄTEK

Mt 9,27–31  Uzdrowienie niewidomych, którzy uwierzyli w Jezusa

 

Gdy Jezus przechodził, szli za Nim dwaj niewidomi, którzy głośno wołali: „Ulituj się nad nami, Synu Dawida”. Gdy wszedł do domu, niewidomi przystąpili do Niego, a Jezus ich zapytał: „Wierzycie, że mogę to uczynić”? Oni odpowiedzieli Mu: „Tak, Panie”. Wtedy dotknął ich oczu, mówiąc: „Według wiary waszej niech się wam stanie”. I otworzyły się ich oczy, a Jezus surowo im przykazał: „Uważajcie, niech się nikt o tym nie dowie”. Oni jednak, skoro tylko wyszli, roznieśli wieść o Nim po całej tamtejszej okolicy.

 

Kochane Dzieci! Czy wiecie, co to są SMS-y? Kiedy używamy ich najczęściej?

SMS-ów używamy najczęściej wtedy, kiedy chcemy przekazać komuś jakąś krótką wiadomość albo dać znać, że o nim pamiętamy. Czasem wystarczy wysłać komuś „buźkę”, a ten ktoś już uśmiecha się i cieszy, że o nim myślimy.

Dzisiaj w Ewangelii też słyszymy okrzyk takiego krótkiego SMS-a. To niewidomi wołali swoją SMS-ową modlitwę:

Zmiłuj się nad nami, Synu Dawida!”.

Wołali raz i drugi, do skutku, aż Pan Jezus się zatrzymał i uzdrowił ich chore oczy. Zamienił ich cierpienie w radość. Niewidomi wcale nie układali długich modlitw. Modlili się krótkim okrzykiem – jak SMS-em – ale modlili się z całego serca, z całych sił i z całej duszy. Wołali i wołali. I powtarzali wciąż to samo:

Zmiłuj się nad nami, Synu Dawida!”.

Dzisiaj tak właśnie brzmi wasze zadanie: będziecie wysyłać Panu Jezusowi SMS-y. One nazywają się aktami strzelistymi. To króciutkie zdania modlitwy. Króciutkie jak SMS-y.

Spróbujcie teraz ułożyć taki SMS do Pana Jezusa, np. SMS adwentowy: Przyjdź, Panie Jezu!

Bardzo króciutki SMS, ale tak radosny jak uśmiechnięta buźka: to SMS: „Kocham Cię, Panie Jezu”.

Czy możecie sobie wyobrazić, jak bardzo Pan Jezus się nim cieszy? Otrzymuje od was taki SMS teraz, w kościele, ale i potem, w drodze do domu czy do sklepu. Dostaje go o godzinie 10:00 i o 11:35. Co za radość!

To będzie wasze dzisiejsze zadanie. Na odwrocie rysunku napiszcie krótki, ułożony przez was SMS i powtarzajcie go w ciągu dnia tak często, jak to możliwe. A potem módlcie się tym SMS-em w kolejne dni Adwentu i całego roku. Przecież wy też czekacie każdego dnia na takie SMS-y od kogoś, kogo kochacie, prawda?

 

Rysunek

Na odwrocie napis:

Mój SMS do Pana Jezusa:

Czy udało mi się powtarzać go wiele razy w ciągu dnia?