Refleksje

 • Mój Adwent

  Panie Jezu, mam nadzieję,
  Gdy zakończę moje dzieje,
  Ty powołasz mnie do Siebie,
  I ja będę miała w niebie,
  Własne Boże Narodzenie!!!
  By narodzić się na nowo.

 • Adwentowe lektury

  Adwent jest czasem czuwania. Chodzi o gotowość podjęcia intensywnej współpracy z łaską Bożą i odparcia każdego ataku zła. To nie przypadek, że Chrystus na początku Adwentu zaledwie w sześciu zdaniach aż trzy razy woła: „Czuwajcie!”.

 • Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

  Dziś żyjemy w świecie, w którym taki Król jak Jezus jest dla wielu niewygodny. W imię wygody często współczesny świat chce odrzucić tego Króla pozbawienia Go władzy nad naszym życiem i sercem. Konsekwencje takiej postawy są widoczne na każdym kroku. Powoli królem staje się pieniądz, telewizja, komputer i inne rozrywki. Pozostaje jednak pytanie: czy naprawdę warto?

 • Gdybyś...

  NIE JUTRO LECZ DZISIAJ zwalczamy przeciwności

  NIE JUTRO LECZ DZISIAJ się liczy

  NIE JUTRO LECZ DZISIAJ jest NAJWAŻNIEJSZE

  NIE JUTRO… LECZ  T E R A Z  wszystko lub NIC!

 • Pewien człowiek

  Żył sobie pewien człowiek, nie kochał, nie współczuł, nie przebaczał, nie prosił o przebaczenie, nie prosił o miłosierdzie i miłosierdzia nie dawał. Kiedy umarł stanął twarzą w twarz z Nieogarnianą Miłością i Miłosierdziem - JEZUSEM.

 • Świętość

  Zapewne wiele jest świętych ojców i matek, babć i dziadków, dzieci. Tak wielu przecież zachwyca nauczanie Jezusa Chrystusa i życie ideałami Ewangelii, a w ich życiu realizuje się przykazanie miłości Boga i bliźniego.

 • Nigdy nie mów żegnaj

  Nigdy nie mów żegnaj,
  to słowo ma silne znaczenie,
  życz powodzenia,
  może to szansa na ponowne odrodzenie.

 • Czy znasz Jezusa?

  Gdy jesteś słaby, zniechęcony, pełen obaw, szczególnie ważne jest to, by spotkać dobrego człowieka,  który jest wyrozumiały, potrafi cię pocieszyć i rozweselić.  Wszyscy jesteśmy słabymi ludźmi, nie aniołami ze skrzydłami kroczącymi na wyżynach doskonałości. Wszyscy potrzebujemy zrozumienia, otuchy i przebaczenia.

 • Dla mamtematyków

  Życie ludzkie podobne jest do obszernego zestawu zadań, czasem bardzo skomplikowanych, jakie dzień po dniu wyłaniają się przed człowiekiem. Wystarczy jednak mieć w ręce kilka wzorów i umieć się nimi posługiwać, by móc szybko znaleźć sposób ich rozwiązywania. Człowiek podobny jest do ucznia, który codziennie przynosi ze szkoły nowe zadania i ma je na drugi dzień rozwiązać. Dla jednych jest to trud ponad siły, bo ani tych zadań nie rozumieją, ani nie wiedzą, jak się zabrać do ich rozwiązywania. Inni rozwiązują je w ciągu kilku minut.

 • Pan jest moim Pasterzem...

  Pan jest moim pasterzem,
  niczego mi nie braknie.
  Pozwala mi leżeć
  na zielonych pastwiskach.

 • Dzień Papieski

  Jedna z sióstr zakonnych, które pomagały papieżowi w codziennych sprawach, zwróciła się do polskiego księdza z prośbą, aby nauczył ją kilku słów po polsku. Uzasadniła, że miło byłoby Ojcu Świętemu, gdyby mogła się z nim przywitać w jego ojczystym języku. Ksiądz spełnił jej prośbę. Następnego dnia podając śniadanie, siostra zwróciła się do Jana Pawła II „Jak się masz, koteczku…?”

 • Różaniec

  Różaniec jest sposobem opowiadania o tym, co cieszy, smuci i podtrzymuje nadzieję.