Aktualności

 • Wywiad z Panem Bogiem

  Nie mogą zmusić nikogo do miłości , ale mogą sprawić, aby ich pokochano. Największą wartością w życiu jest nie to, co się posiada, ale to kogo się ma przy sobie. Najbogatszą osobą nie jest ta, która ma najwięcej, ale ta, która potrzebuje najmniej. Wystarczy kilka sekund, aby zadać ukochanej osobie głębokie rany, ale czasami potrzeba wielu lat, aby te rany się zagoiły. Są osoby, które bardzo mocno nas kochają, ale często nie potrafią okazać swoich uczuć w odpowiedni sposób.

 • Na wzór Maryi

  Nie szukajmy nadzwyczajności w naszym życiu, nie sądźmy, że to niezwykłe pielgrzymki i nadzwyczajne czyny i umartwienia nas uświęcą, ale szukajmy raczej, jak zwykle i na co dzień z pokorą wypełniać wolę Bożą … jak zwykle i na co dzień żyć życiem uczciwym i dobrym, bo na tym polegała niezwykłość Maryi…

 • Plotka

  Plotka - to jedna z najgorszych rzeczy we społeczności chrześcijańskiej. Czy wiecie, że plotki to terroryzm? Tak, ponieważ plotka powodują to samo co terrorysta… podchodzi, rozmawia z kimś i podrzuca plotkę, która niszczy i cicho wychodzi.

 • Jezus...

  Jezus nigdy nie namalował żadnego obrazu, nie napisał żadnego wiersza i nie skomponował żadnego utworu, ale życie nikogo innego nie było inspiracją tylu pieśni, wierszy, dramatów, obrazów, filmów czy innych dzieł sztuki.

 • Niebo

  Wciąż milczysz, nie dzwonisz, martwię się o Ciebie.
  Odezwij się w szczęściu, nie tylko w potrzebie.
  I ja potrafię tęsknić i szlochać z miłości,
  Bardzo Cię miłuję, a Ty się ciągle złościsz.

 • Anioł

  Wczoraj jest historią. Jutro jest tajemnicą. Dziś jest darem.

 • Aniele Boże Stróżu Mój...

  Kiedy zasypiam, to Ty nie śpisz wcale
  - pilnujesz czujnie, czy równo oddycham,
  czy serce jak zegar będzie biło dalej
  i czy noc dokoła jest dobra i cicha…

 • Potęga wiary

  Wiara to skarb bezcenny. Trzeba ją pielęgnować. Okazuje się, że w niej zawarte jest błogosławieństwo doczesne i błogosławieństwo wieczne. Trzeba zabiegać, by ona wzrastała w sercach naszych i w sercach innych. Rodzice, jeśli sami promieniują wiarą i potrafią przekazać ten skarb dzieciom, mogą być spokojni o ich los tu na ziemi i w wieczności.

 • Wakacje

  Bądźmy zatem z Chrystusem w ten rozleniwiony czas. Bądźmy z Nim nie tylko jako z Panem, Ojcem, ale przede wszystkim prawdziwym Przyjacielem, który nigdy, przenigdy nie zdradzi, nie zapomni, nie zostawi. Trwajmy przy Jezusie nie od święta jedynie, nie róbmy z Niego Boga tylko od zmartwień, ale dajmy sobie szansę, kochając Go przez wszystkie dni w roku.

 • Na wyciągnięcie ręki

  Jeśli zobaczycie mnie ze złożonymi rękami, wiedz­cie, że się właśnie modlę.

 • Nakarm mnie Panie...

  Nakarm mnie, Panie,
  chlebem pokory,
  chlebem posłuszeństwa,
  chlebem miłosierdzia,
  chlebem mocy,
  abym złamał moją wolę
  i zjednoczył ją z Twoją;

 • Trójca Przenajświętsza

  Doty­kając czoła, poświęcamy Bogu nasze myśli i rozum. Angażujemy się duchowo w wielkie dzieło Bosko-ludzkie tu na ziemi. Gdy rozum nie wystarcza, wtedy doskonali go i uzupełnia wiara. Dotykając piersi angażujemy swe serce, nasze uczucia, w dzieło Bożego życia w nas, wokoło nas i przez nas. Oddajemy Bogu to, co człowiek ma najwartościowszego i czego Bóg najbardziej od nas pragnie. Dajemy Mu naszą miłość. Dotykając ramion wyrażamy gotowość potwierdzenia czynem tego, cośmy poznali i ukochali, w co zaangażowaliśmy nasz rozum, serce i wolę. Oto skrót naszej wiary i naszego zadania tu na ziemi. To wszystko zawiera się w tych kilku słowach i w tym jednym znaku. To jednocześnie najpiękniejsza modlitwa. Chodzi o to, by ją należycie rozumieć, prze­żywać i realizować.